TvOdnowa

Galeria

Czytania

Statystyki

Osób OnLine
2

Odwiedziło nas
1 208 982

Czuwaliśmy na Jasnej Górze

30 maja 2011
XVII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym dobiegło końca.  Jasna Góra od rana, 21 maja była oblegana przez ok. 100 tys. liderów, animatorów i członków grup Odnowy w Duchu Świętym z całego kraju. Wśród nich byliśmy i my, co można zobaczyć na załączonym obrazku, jeśli ktoś ma sokoli wzrok lub dokładnie przejrzeć GALERIĘ ZDJĘĆ.
 
Gościem specjalnym tegorocznego czuwania był  o. Raniero Cantalamessa, włoski teolog katolicki z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, związany z ruchem Odnowy w Duchu Świętym. Od roku 1980 jest kaznodzieją Domu Papieskiego - głosi kazania adwentowe i wielkopostne do papieża, kardynałów i biskupów w Watykanie.
 
Tematem Czuwania było jedno słowo - „Słuchaj” z Księgi Powtórzonego Prawa (por. Pwt 6,3).
 
Ks. Mariusz Mik , przewodniczący Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym podkreślał, że towarzyszy mu „radość, że Pan Bóg tylu ludzi przyprowadza do siebie i pokazuje im, że wciąż dla nas wszystkich jest taka cudowna szansa poznania prawdy o sobie i powstawania z tych wszystkich ucisków światowych, tych naszych niepowodzeń, upadków, tego wszystkiego, co nas zniewala, zniekształca nasze człowieczeństwo”. „To, co tutaj przeżywamy, to jest takie prawdziwe. Tyle godzin trwamy na modlitwie. To nie jest kwestia samego nauczania, to nade wszystko jest otwieranie się na Boga żywego i wejście w tą relację, taką bardzo osobową, z Nim”
 
„Spotykamy się my, przedstawiciele grup Odnowy w Duchu Świętym z całej Polski po to, żeby wspólnie tutaj właśnie, na Jasnej Górze, formować się, wymieniać doświadczeniami. To rozważanie Słowa Bożego i nasze wspólne świętowanie – mówi uczestnik Czuwania Norbert Dawidczyk , wiceprzewodniczący Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów i dodaje, że wszystkich zgromadzonych na Jasnej Górze łączy „wspólne doświadczenie odnowy życia w Duchu Świętym”.
„To jest bardzo ciekawe – że mieszka ktoś sobie w Warszawie, ktoś inny we Wrocławiu, ktoś jeszcze gdzieś w Gdańsku, w Krakowie, i przeżywa podobne doświadczenia, w podobny sposób się modli, funkcjonuje w grupie. To nasze dzisiejsze spotkanie to jest też czas wymieniania doświadczeń”.
 
Mimo dość wysokiej temperatury i palących promieni słońca, plac jasnogórski wypełniły szczelnie pielgrzymi. Transparenty przeplatały się z kolorowymi parasolami, zabezpieczającymi pielgrzymów przed słońcem. Całodzienne Czuwanie zwieńczyła o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem abpa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Homilię wygłosił o. Raniero Cantalamessa.
 
„Dziękujmy Bogu, że nie szczędzi nam darów Ducha Świętego i prośmy Go dla nas wszystkich o słodycz Jego poruszeń. A w szczególności prośmy, aby przynosił w nasze rodziny, w nasze polskie społeczeństwo Słowo Boże, które może przemieniać ludzkie serca” – powiedział rozpoczynając Eucharystię abp Celestino Migliore .

www.jasnagora.com

powrót