TvOdnowa

Galeria

Czytania

Statystyki

Osób OnLine
10

Odwiedziło nas
1 234 278

WEJŚĆIÓWKI ZOSTAŁY WYSŁANE W TYM TYGODNIU.

16 stycznia 2015
Prosimy oczekiwać przesyłek, sprawdzić ilość wejściówek, a w razie problemów prosimy o kontakt, najlepiej mailowy.

31 stycznia i 1 lutego 2015 r. odbędzie się kolejne, dwunaste już, Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne. Jak co roku, zapisy na to spotkanie rozpoczęły się poprzez rejestrację w systemie zgłoszeń na stronie internetowej. Przygotowania organizacyjne od kilku lat przebiegają w sposób spokojny, poukładany. Jednak niezwykle ciekawe jest to, co się ostatnio dzieje w dniu zapisów. Od jakiegoś czasu zauważamy rosnące zainteresowanie Spotkaniem Charyzmatycznym. Jednak zapisy na XI OSCh zaskoczyły wszystkich organizatorów. Już od 24.00 wielu chętnych rozpoczęło rejestracje w internetowym systemie zgłoszeń na stronie grupy „Wypłyń na głębię”. O godzinie 07.00 rano skończyły się miejsca na sobotnie spotkanie, a o godzinie 12.00 na spotkanie niedzielne ! Ponad 2.500 zgłoszeń w kilkanaście godzin ! Czegoś podobnego jeszcze nie widzieliśmy ! Wydawało nam się, że w tej dziedzinie niewiele już nas zaskoczy. Jednak 10 grudnia 2014 r. ,  czyli w dzień zapisów na XII OSCh, wielu z nas zaniemówiło. Zapisy rozpoczęte o godzinie 24.00 zakończyły się o … 02.00 w nocy, czyli po dwóch godzinach. Tego nikt nie mógł przewidzieć. Dostaliśmy wiele telefonów i maili od rozżalonych i niezadowolonych osób, które nie zdążyły się zapisać na spotkanie. Nam, organizatorom, z tego powodu jest bardzo przykro. Jednak  nie możemy poszerzyć hali widowiskowej, na której odbywa się OSCH.
Tak wielkie zainteresowanie Ostrołęckim Spotkaniem Charyzmatycznym, potwierdza tylko nasze pierwotne rozeznanie. To właśnie w Ostrołęce, w środku zimy, w mało sprzyjającym do podróżowania terminie, ma się odbywać regionalne spotkanie charyzmatyczne. Cieszymy się z tego powodu, że możemy współtworzyć to Boże dzieło. Jednak problem braku wejściówek „przymusza” nas do postawienia sobie pytania; „Czego chcesz od nas Panie ? Co dalej mamy czynić ?”. W moim przekonaniu wielkie zainteresowanie imprezą jest znakiem,  że to wydarzenie nie straciło swojej dynamiki i ma się dalej rozwijać. My, organizatorzy, musimy na to wyzwanie odpowiedzieć. Oby nie zabrakło nam odwagi !

Norbert Dawidczyk  

ZAPISY NA OSCH

Co  roku staramy się o coraz większe uporządkowanie i usystematyzowanie  zapisów na nasze spotkania, dlatego proces rejestracji musi ewaluować.  Widzimy pewną nonszalancję w rezerwacji miejsc, które potem nie są  wykorzystywane. W związku z tym, że pragniemy dać jak najbardziej równą  szansę wszystkim osobom z wielu wspólnot i miast, od 2012 r rejestracja na OSCh odbywa się (dla osób i wspólnot spoza  Ostrołęki) wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą formularza online dostępnego  na stronie grupy Wypłyń na głębię (www.odnowa.eostroleka.pl).

TERMIN XII OSCh: 31 stycznia - 1 lutego 2015

MIEJSCE: Hala sportowo - widowiskowa im. A. Gołasia, ul. Traugutta 1, OstrołekaPoniżej przedstawiamy proces rejestracji w prostych krokach:

1.        Wejdź na stronę www.odnowa.eostroleka.pl i kliknij zakładkę OSCH, nastepnie REJESTRACJA ONLINE

OD 10 GRUDNIA 2014R

2.        Wypełnij formularz wg podanych rubryk:

a.         Podaj swoje imię i nazwisko (osoby zgłaszająca) oraz dane kontaktowe (adres, mail i telefon)

b.        Zaznacz na który dzień zgłaszasz grupę (pierwszy dzień –sobota, drugi – niedziela)

c.         Podaj  nazwiska osób zgłaszanych (w przypadku zgłaszania grup).

3.        Twoje zgłoszenie otrzyma numer identyfikacyjny (np. 1/XII OSCh), który  otrzymasz droga mailową na adres podany w formularzu. Mail będzie  zawierał dalsze szczegóły rejestracji.

4.        Wpłać stosowną sumę za wejściówki (cena wejściówki – 15 zł na jeden dzień)  na konto

Fundacja KZK Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym - Odnowa Ostrołęka

Magdalenka, ul. Ks. Kanonika H. Słojewskiego 19

05-552 Wólka Kosowska

24 1300 0000 2076 7148 2402 0002

w tytule wpłaty umieszczając koniecznie tylko numer identyfikacyjny rezerwacji elektronicznej, w terminie 7 dni od rezerwacji.

5.        Po weryfikacji wpłaty, otrzymasz wejściówki droga pocztową dla całej grupy ( w styczniu, po ustaleniu składu sektorów).

(wejściówki  zawierają identyfikator do wycięcia, który należy umieścić w oprawce i  nosić w czasie spotkania; wejście na salę w dniu OSCh jest możliwe tylko  za okazaniem wejściówki osobom z grupy porządkowej przed wchodzeniem na  salę)

6.        W sytuacji, kiedy miejsca zarezerwowane nie zostaną  opłacone w wymaganym czasie, rezerwacja przepada. Wszystkie zwolnione  miejsca dostępne będą w rezerwacji dodatkowej wg tych samych procedur.

W razie pytań, prosimy kontaktować się przez nowy adres mailowy: osch@eostroleka.pl lub telefon +48 607 137 706

Mamy  nadzieję, że wprowadzone zmiany wpłyną na to, że wszystkie osoby, które  pragną zapisać się na spotkanie będą mogły to uczynić, gdyż czas  zapisów zapewne wydłuży się do co najmniej kilku dni (trzeba podać  nazwiska i zebrać pieniądze od grupy). W zeszłym roku wielu pojedynczym  osobom nie udało się zapisać, gdyż miejsca zarezerwowane skończyły się  już trzeciego dnia od rozpoczęcia zapisów. Niestety nie wszystkie  zostały potem opłacone i wykorzystane.

Głównym źródłem informacji o OSCh jest strona internetowa naszej wspólnoty. Zapraszamy do jej odwiedzania.

PROGRAM XII OSCh

SOBOTA  31.01.2015 r.   „Być jak Maryja”

10.00 – powitanie, zawiązanie wspólnoty
10.30 – nauczanie I „Maryja i jej misja na ziemi” – o. Michał Murzyn OP
11.15 – rozważania różańcowe – Jan Budziaszek
12.15 – nauczanie II „Głos Maryi dzisiaj” – ks. Sławomir Płusa
13.00 – refleksja modlitewna – ks. Sławomir Płusa
13.30 – przerwa obiadowa
15.00 – uwielbienie Bożego Miłosierdzia - New Life’M
15.15 – nauczanie III  „Moja misja w oczach Maryi” – ks. Leszek Piórkowski
16.00 – adoracja NS – Ania Bubrzycka i Dorota Śledzińska
17.00 – grupki dzielenia
17.15 – przygotowanie do Eucharystii
17.30 - Eucharystia

NIEDZIELA  01.02.2015 r.   „Być charyzmatykiem”

10.00 – powitanie, zawiązanie wspólnoty
10.30 – nauczanie I „O darach zwyczajnych” – ks. Andrzej Brzozowski
11.00 – modlitwa o dary zwyczajne – Danusia Zajkowska
11.30 – nauczanie II  „O modlitwie w językach” – Gienia Teleszewska
12.00 – modlitwa o dar języków – Gienia Teleszewska
12.30 – „O darze proroctwa i innych darach nadzwyczajnych” – ks. Michał Olszewski  SCJ
13.00 – modlitwa o dary nadzwyczajne – ks. Michał Olszewski  SCJ
13.30 – przerwa obiadowa
15.00 – uwielbienie Bożego Miłosierdzia
15.15 – nauczanie IV  „Żyć w Duchu Świętym” – ks. Andrzej Witerski
16.00 – koncert chwały – New Life’M
17.15 – przygotowanie do Eucharystii
17.30 - Eucharystia

o. Michał Murzyn OP - dominikanin, duszpasterz akademicki i rekolekcjonista z Lublina

Jan Budziaszek - perkusista, związany z zespołem SKALDOWIE, autor "Dzienniczka perkusisty"

ks. Sławomir Płusa - koordynator i egzorcysta diecezji radomskiej, przewodniczący KZK

ks. Leszek Piórkowski - założyciel Wojska Gedeona, diecezjalny egzorcysta i ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku

Ania Bubrzycka i Dorota Śledzińska – byłe liderki wspólnoty „Wypłyń na głębię” z Ostrołęki

ks. Andrzej Brzozowski – wieloletni koordynator Odnowy w diecezji białostockiej, proboszcz parafii Krzyża Świętego w Grabówce

Danusia Zajkowska - wieloletnia koordynatorka Odnowy diecezji białostockiej, związana z Ośrodkiem Rekolekcyjnym  w Surażu.

Gienia Teleszewska – była liderka wspólnoty „Światło Miłosierdzia” z Mrągowa

ks. Michał Olszewski SCJ - kaznodzieja, rekolekcjonista, egzorcysta diecezji kieleckiej

ks. Andrzej Witerski - koordynator Odnowy w Duchu Świętym w  diecezji drohiczyńskiej

Zespół New Life’m – zał. 1992 r. Zespół tworzą Joachim Mencel, Piotr Jankowski i Marcin Pospieszalski oraz Robert Cudzich. Wokalistami byli Mieczysław Szcześniak, Natalia Niemen, Basia Włodarska. Obecnie wokalistką zespołu jest Agnieszka Musiał. Kompozycje New Life’m zdobywały czołowe miejsca na różnych listach przebojów, wiele z nich to szeroko znane utwory (Twoja miłość, Każdy wschód słońca). Najnowsza płyta „Tylko Ty i Ja” miała premierę w czasie Czuwania w Częstochowie w 2013r.

powrót