TvOdnowa

Galeria

Czytania

Statystyki

Osób OnLine
1

Odwiedziło nas
1 090 085

Pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu - 9.06.2018r.

30 maja 2018
W dniu 9 czerwca 2018r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jest to najstarsze na świecie Sanktuarium św. Józefa, które zwane jest "Polskim Nazaretem".

Koszt pielgrzymki 60zł. Wyjazd 9.06.2018 o godzinie 4.30 z parkingu przy Zbawicielu Świata.
Zapisy u Liderki - Marii

Od połowy XVII wieku jednym z głównych miejsc czci św. Józefa w Polsce stał się Kalisz, gdzie kult ten od początku wiązano z obrazem Świętej Rodziny.
U progu trzeciego tysiąclecia Papież - św. Jan Paweł II wskazał na św. Józefa jako niezawodny wzór i pomoc. Do pielgrzymów Diecezji Kaliskiej w 1997 roku powiedział: "Potrzeba tego świadectwa oddania. Potrzeba go człowiekowi, często zagubionemu pośród fałszywych obietnic łatwego szczęścia. Potrzeba go w życiu rodzinnym, społecznym, kulturalnym, politycznym, aby wszyscy ludzie mogli w Synu Bożym odnaleźć źródło prawdziwej nadziei. Niech Święty Józef czczony w Kaliskim Sanktuarium stanie się dla nas wszystkich nauczycielem i duchowym przewodnikiem."
W pierwszą niedzielę Adwentu 2017r. zaczął się Nadzwyczajny Rok św. Józefa Kaliskiego. Rok ten będzie trwał aż do 6 stycznia 2019r. W tym roku za nawiedzenie tego miejsca i po spełnieniu określonych warunków można uzyskać odpust zupełny. LINK

powrót