TvOdnowa

Galeria

Czytania

Statystyki

Osób OnLine
3

Odwiedziło nas
1 052 843

Kolejne nawrócenie

12 marca 2006

Na początku, kiedy pracujemy nad sobą, widzimy swój szybki wzrost, widzimy jak szybko się zmieniamy. Jednak w pewnym momencie mamy wrażenie, że zwalniamy, wydaje się nam, że nic się w nas nie zmienia. Zastanawiamy się czy nie szukać gdzieś indziej. Wtedy najważniejsza staje się wierność obranej drodze. Jeśli jesteśmy wierni, z czasem zobaczymy jak wiele się w nas dokonało. To jest jak wyprawa w góry. Wchodzimy na szlak, który ma nas doprowadzić na szczyt, który widzimy na początku.

więcej

Barbara Karpińska  ŁASKA KRYZYSU

04 stycznia 2006

Już same słowa takie, jak kryzys, cierpienie, próba, trudne doświadczenie wywołują w nas zaniepokojenie. Jeżeli czasem podejmujemy refleksję nad sytuacją kryzysową, to najczęściej ogranicza się ona do postawienia pytania: „Dlaczego coś się wydarzyło”, „Dlaczego dotknęło tę lub inną osobę, lub grupę osób”. Dość powszechnie, w pierwszym odruchu w zaistniałym dramacie lub tragedii jesteśmy skłonni doszukiwać się Bożej kary. Dużo trudniej jest nam przyjąć, że cierpienie...

więcej

Modlitwa wielbiąca przybliża mnie do Boga.

30 listopada 2005
"Uwielbienie to modlitwa, która uznaje, że Bóg jest Bogiem." (bp Dominique Rey)

Każdemu z nas potrzebne jest odkrycie, pogłębienie lub odnowienie pragnienia stanięcia przed Panem w uwielbieniu - z ufnością, wdzięcznością i wielkodusznością w każdych okolicznościach życia. Uwielbienie uczy nas zawierzenia, uczy trwać w obecności Boga i wciąż kierować ku Niemu spojrzenie, uczy dochowania wierności w czasie prób życiowych. Modlitwa uwielbienia jest powołaniem każdego człowieka.

więcej

Początki Odnowy na świecie

30 listopada 2005

Refleksje Davida Mangana - jednego z uczestników rekolekcji uznawanych za początek katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, które odbyły sięw Duquesne (USA) 18 lutego 1967 roku.

Grupa studentów Uniwersytetu Duquense w Pittsburgu zaplanowała urządzić w czasie weekendu rekolekcje poświęcone Duchowi Świętemu. Miałem wtedy 22 lata, zaangażowany byłem w pracę katechetyczną przy parafii i pamiętam, że odłożyłem przygotowania do moich zajęć na temat Ducha Świętego, bo miałem nadzieję, że te rekolekcje nauczą mnie czegoś nowego.

więcej

Warunki dobrego świadectwa

26 listopada 2005

Mówiąc świadectwo, pamiętaj o trzech jego podstawowych warunkach i przedstaw:
1. swoje życie przed sytuacją, kiedy Pan Bóg zadziałał;
2. w jaki sposób Pan Bóg wkroczył w Twoje życie;
3. zmiany, jakie nastąpiły w Twoim życiu.

więcej

Kilka słów o modlitwie osobistej

15 października 2005


Człowiek, który wszedł w relację bliskości z Bogiem, potrzebuje codziennego osobistego kontaktu z Bogiem poprzez modlitwę. Jest ona warunkiem trwania człowieka w Bogu, jego wzrastania i rozwoju duchowego.

więcej

Obraz Bożego Miłosierdzia

04 lutego 2003

W czerwcu 1930 r. s. Faustyna została przeniesiona do domu zgromadzenia w Płocku, gdzie pracowała kolejno w kuchni, piekarni oraz w sklepie, w którym sprzedawała pieczywo Praca była ciężka. Łatwo było o rozproszenie i utratę ducha zakonnego, szczególnie w sklepie.

więcej

Różaniec charyzmatyczny

02 lutego 2003

Bywa, że wchodząc w Odnowę i odkrywając osobiste spotkanie z Bogiem - ciesząc się darem uwielbienia i darem języków - jesteśmy skłonni do pewnego zaniedbania tradycyjnych form modlitwy. Różaniec, godzinki czy nawet modlitwa liturgiczna

więcej

« poprzednia 1 2 [ 3 ]