TvOdnowa

Galeria

Czytania

Modlitwa wielbiąca przybliża mnie do Boga.

30 listopada 2005
"Uwielbienie to modlitwa, która uznaje, że Bóg jest Bogiem." (bp Dominique Rey)

Każdemu z nas potrzebne jest odkrycie, pogłębienie lub odnowienie pragnienia stanięcia przed Panem w uwielbieniu - z ufnością, wdzięcznością i wielkodusznością w każdych okolicznościach życia. Uwielbienie uczy nas zawierzenia, uczy trwać w obecności Boga i wciąż kierować ku Niemu spojrzenie, uczy dochowania wierności w czasie prób życiowych. Modlitwa uwielbienia jest powołaniem każdego człowieka.

więcej

Początki Odnowy na świecie

30 listopada 2005

Refleksje Davida Mangana - jednego z uczestników rekolekcji uznawanych za początek katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, które odbyły sięw Duquesne (USA) 18 lutego 1967 roku.

Grupa studentów Uniwersytetu Duquense w Pittsburgu zaplanowała urządzić w czasie weekendu rekolekcje poświęcone Duchowi Świętemu. Miałem wtedy 22 lata, zaangażowany byłem w pracę katechetyczną przy parafii i pamiętam, że odłożyłem przygotowania do moich zajęć na temat Ducha Świętego, bo miałem nadzieję, że te rekolekcje nauczą mnie czegoś nowego.

więcej

Warunki dobrego świadectwa

26 listopada 2005

Mówiąc świadectwo, pamiętaj o trzech jego podstawowych warunkach i przedstaw:
1. swoje życie przed sytuacją, kiedy Pan Bóg zadziałał;
2. w jaki sposób Pan Bóg wkroczył w Twoje życie;
3. zmiany, jakie nastąpiły w Twoim życiu.

więcej

Kilka słów o modlitwie osobistej

15 października 2005


Człowiek, który wszedł w relację bliskości z Bogiem, potrzebuje codziennego osobistego kontaktu z Bogiem poprzez modlitwę. Jest ona warunkiem trwania człowieka w Bogu, jego wzrastania i rozwoju duchowego.

więcej

Obraz Bożego Miłosierdzia

04 lutego 2003

W czerwcu 1930 r. s. Faustyna została przeniesiona do domu zgromadzenia w Płocku, gdzie pracowała kolejno w kuchni, piekarni oraz w sklepie, w którym sprzedawała pieczywo Praca była ciężka. Łatwo było o rozproszenie i utratę ducha zakonnego, szczególnie w sklepie.

więcej

Różaniec charyzmatyczny

02 lutego 2003

Bywa, że wchodząc w Odnowę i odkrywając osobiste spotkanie z Bogiem - ciesząc się darem{nl}uwielbienia i darem języków - jesteśmy skłonni do pewnego zaniedbania tradycyjnych form{nl}modlitwy. Różaniec, godzinki czy nawet modlitwa liturgiczna

więcej

« poprzednia 1 2 3 4 [ 5 ]