TvOdnowa

Galeria

Czytania

"Pan jest moim Pasterzem, nie brak mi niczego"

20 grudnia 2020
Mam na imię Ania. Wychowałam się w rodzinie katolickiej, oboje rodzice są wierzący i praktykujący. Zawsze w moim życiu była obecna modlitwa (chociaż nie zawsze codzienna i nie zawsze bardzo gorliwa) oraz niedzielna Msza Święta. Chyba jednak traktowałam to bardziej jako obowiązek, a nie jako potrzebę i oczywiście często było „Jak trwoga, to do Boga”.

więcej

JEZUS MOJĄ MIŁOŚCIĄ

07 marca 2018
Nazywam się Tomek mam 31 lat doznałem uzdrowienia dzięki Jezusowi Chrystusowi. Stało się to podczas rekolekcji REO (Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy).

więcej

Idę z Jezusem

11 listopada 2017
        Nazywam się Iwona i chciałabym przedstawić moją historię związaną z REO, które przeszłam wiosną 2017r.  
        Na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy trafiłam całkiem przypadkowo  i pewnie gdyby nie to, sama świadomie długo zwlekałabym z uczestnictwem w tychże rekolekcjach (uważałam, że jestem i tak osobą wierzącą, więc niech inni korzystają, nie ja). Jednak ten „przypadek”, myślę teraz, że zaplanowany przez Boga, odmienił moje życie.

więcej

Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, Święte jest Imię Jego

03 listopada 2017
Ostatnio usłyszałam takie słowa, że Pan Bóg może nam coś odebrać, ale w zamian daje znacznie więcej.
Tak było w moim życiu.

więcej

29 stycznia 2006 to dla mnie, Mirka, dzień pamiętny...

22 października 2009

29 stycznia 2006 to dla mnie, Mirka, dzień pamiętny....
W tym dniu  poczułem się niewolnikiem w dosłownym tego znaczeniu ....niewolnikiem uzależnienia od alkoholu.
Nie potrafiłem sam własną wolą  i działaniem zniwelować skutków zespołu abstynenckiego. Poczułem się całkowicie samotny, opuszczony i zdradzony, niezrozumiany. Tego dnia myśli moje po raz pierwszy od dłuższego czasu skierowały się ku Bogu.

więcej

Pan pochylił się nade mną

16 stycznia 2009

Mam na imię Tomasz.
Jezusa jako Pana pierwszy raz przyjąłem dawno, bo 20 lat temu. Dla mnie było to przełomowe wydarzenie w moim życiu. Wcześniej nie dostrzegałem Boga w swoim życiu. Moje życie religijne było bardzo byle, jakiej jakości. Owszem, chodziłem do kościoła, ale dlatego, że mi mama kazała. Chodziłem i utwierdzałem się w przekonaniu, że ten kościół nie jest zmartwychwstały, ale umarły. Każdy taki smutny, wystrojony na pokaz, nadęty.

więcej

Rozeznawanie to mój sposób na życie

21 lutego 2008

Dwanaście lat temu przeżyłem przebudzenie duchowe. Był to dla mnie przełom i zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń życia. Od tamtego czasu moje postrzeganie rzeczywistości zmieniło się radykalnie. Zacząłem się regularnie modlić, prowadzić życie sakramentalne, podejmować posługi w Kościele (a konkretnie w Odnowie) i identyfikować się z nim na co dzień.

więcej

Jezus przeprowadził mnie przez rzekę uwolnienia.

27 sierpnia 2006

W czerwcu 2003 roku byłam już po REO. Mimo, że przyjęłam Jezusa jako Pana swojego życia, nie potrafiłam Mu do końca zawierzyć i zaufać, toczyła się we mnie walka duchowa. Jezus postawił na mojej drodze księdza egzorcystę, który modlił się o uwolnienie mnie ...

więcej

Jak Bóg jest wspaniały!

17 października 2005

Chcę zaświadczyć jak Bóg jest wspaniały, jak potrafi prowadzić, gdy mu zaufamy, jak pomaga stawiając różne osoby na drodze. Od urodzenia jestem niepełnosprawna, miałam już dwie operacje, które niestety pogorszyły tylko mój stan zdrowia, lecz niespodziewanie pojawiła się szansa.....

więcej

Wiem, że Pan Bóg mnie kocha

15 października 2005

Mam na imię Dorota. Chciałabym powiedzieć wam dziś o tym, jak odkrywałam, że Pan Bóg mnie kocha i że jest obecny w moim życiu. Odkąd pamiętam byłam typem samotnika, nie miałam prawdziwie bliskich przyjaciół, którym bym się zwierzała i do których miałabym całkowite zaufanie.

więcej

Jesteś Panem mojego życia...

05 czerwca 2004

Mam na imię Bogdan. Skończyłem 40 lat i jestem żonaty. Mamy dwoje dzieci, w wieku 19 lat córkę i 4 letniego syna. Urodziłem się i wychowałem w rodzinie katolickiej. Rodzice byli dla mnie przykładem wiary i życia chrześcijańskiego. Dla mnie natomiast wiara kojarzyła się z tradycją, czasami zbędną niemającą przełożenia na dzisiejsze czasy. Wierzyłem w Boga, ale ...

więcej

Jezus zmienił moje życie...

24 listopada 2003

Mam 42 lata, jestem żonaty od 15 lat. W Odnowie w Duchu Świętym jestem niecałe dwa lata. Przed przystąpieniem do Odnowy uważałem że życie jakie prowadzę jest normą. Typowe zajęcia to: praca, życie rodzinne, od czasu do czasu jakieś imprezy z kolegami po pracy. Do kościoła uczęszczałem co niedziela..

więcej

Trzysta procent...

11 listopada 2003

Chciałabym opowiedzieć Wam o moich przygotowaniach do rekolekcji "Uzdrowienia wspomnień", które przeżyłam w Surażu w sierpniu. Bardzo cieszyłam się z tego wyjazdu ponieważ od kilku miesięcy miałam kłopoty ze zdrowiem.

więcej

[ 1 ]