TvOdnowa

Galeria

Czytania

Statystyki

Osób OnLine
8

Odwiedziło nas
1 234 278

IV Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne

22 stycznia 2007
20 stycznia Hala Sportowa im. A.Gołasia była wypełniona „charyzmatykami”. Ponad 1700 osób z Polski uczestniczyło w pierwszym dniu IV Ostrołęckim Spotkaniu Charyzmatycznym. Organizatorem tego czuwania jest Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wypłyń na głębię” z naszej parafii, z pomocą wspólnot ze św. Antoniego, Rzekunia i Kadzidła.

Spotkania są cykliczne i gromadzą nie tylko katolickich charyzmatyków, ale również sympatyków członków wielu katolickich ruchów i stowarzyszeń.

Tegoroczne OSCh było imprezą po raz pierwszy dwudniową. Pierwszy dzień oparty był o tekst z Łk 15, 11-24 przedstawiający znaną przypowieść o synu marnotrawnym. Zasadnicza treść tematu została poruszona w konferencji „ Zabiorę się i pójdę do mojego ojca ...” Moniki i Marcina Gajdów (choć mówił tylko Marcin – Monika go wspierała)ze Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej ze Szczecina. W drugiej części spotkania o miłosierdziu Bożym „mówił” za pomocą słowa, obrazu, światła, muzyki i choreografii ełcki teatr im. Józefa Węgrzyna. W autorskiej sztuce zatytułowanej „Mesjasz”. Wśród obecnych gości byli ks. Wojciech Nowacki Przewodniczący Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym, ks. Mirosław Nowosielski z Warszawy, kilkunastu kapłanów opiekunów wspólnot oraz setki aktywnych katolików ze wspólnot północno-wschodniej Polski.

Oprawą muzyczną zajmował się znany w kręgach „Odnowy” i nie tylko, zespół Mocni w Duchu z Łodzi.

Finałem tego dnia była Eucharystia sprawowana przez wszystkich obecnych kapłanów pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława Stefanka.

Drugi dzień OSCh zgromadził ponad 1000 osób. Temat dnia zaczerpnięty został z Ewangelii Jana 15, 12-17, mówiącej o miłości wzajemnej. Po modlitwie uwielbienia prowadzonej przez ostrołęckich animatorów, konferencję na temat „...abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” ( J 15,12b) wygłosiła tym razem Monika Gajda. Ważnym i mocnym przeżyciem była modlitwa o otwarcie na Bożą Miłość prowadzona przez białostockich liderów. Po południu podobne treści zostały przekazane przez teatr im. Józefa Węgrzyna z Ełku w sztuce „„Stąd wyjdzie iskra...”.

Zwieńczeniem dnia była Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Miała ona swoje niezapomniane momenty, kiedy przez kilkanaście minut była sprawowana przy światłach awaryjnych i bez nagłaśniającej techniki.

Całe spotkanie było niesamowitym czasem doświadczania żywego Kościoła i mocy Ducha Świętego, który z nas tworzy tę wspólnotę. Było mnóstwo modlitwy spontanicznej i żarliwej, wiele śpiewów, które nawet chłodnych uczestników rozpalały niemalże do czerwoności, nie zabrakło też chwil dobrej chrześcijańskiej zabawy – tańcem.
Zdjecia z IV OSCh - sobota.
Zdjecia z IV OSCh - niedziela.  

powrót