TvOdnowa

Galeria

Czytania

Statystyki

Osób OnLine
7

Odwiedziło nas
1 234 278

Bądź gorący...

20 maja 2007
Pod hasłem „Bądź gorący...” trwało w sobotę, 19 maja na jasnogórskim placu XIV Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Uczestniczyło w nim blisko 80 tys. członków i sympatyków ruchu z kraju i z zagranicy oraz ok. 200 kapłanów.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty o godz. 9.30. Po wprowadzeniu konferencję pt. „Radykalizm ewangeliczny” wygłosiła Stanisława Iżyk, absolwentka KUL-u związana z Ruchem „Światło-Życie” i Odnową Charyzmatyczną. Po wysłuchaniu świadectwa zebrani uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Była to modlitwa o ożywienie chrześcijańskiego radykalizmu, którą poprowadziła Ewa Lenkiwicz z Żyrardowa. O godz. 12.00 modlitwę Anioł Pański poprowadził ks. Mirosław Cholewa.

Po południu nastąpiła modlitwa uwielbienia nadzieja pełna radości – świadectwo. O godz. 14.45 wierni wysłuchali konferencji Ingi Pozorskiej pt. „Mocni w Duchu”. Następnie Zbigniew Słup poprowadził modlitwę o napełnienie Duchem Świętym. Po niej zostały wygłoszone świadectwa, podziękowania i komunikaty.

Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczył bp Bronisław Dembowski, delegat Episkopatu ds. Odnowy w Duchu Świętym. Homilię wygłosił ks. Roman Sadowski WSD Toruń. Eucharystię muzycznie ubogacił zespół Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej.

„Oto najważniejszy moment, do którego przygotowywaliśmy się od rana: Eucharystia, ponowiona obecność Chrystusowej ofiary za nas na krzyżu – podkreślił biskup witając zebranych na Mszy św. pielgrzymów – Modlimy się o ożywienie naszej wiary, o przyjęcie darów Ducha Świętego. Modlimy się o Ewangelizację ludu”.

„O Stworzycielu Duchu przyjdź i daj nam dziś w czasie tego zatrzymania Ciebie poznać, i daj nam przez Ciebie Ojca znać – mówił w homilii ks. Roman Sadowski – Sensem tego czuwania to jest właśnie zatrzymanie się, by uznać Bożą moc, by uznać, że On jest inny, że jest Bogiem, że jest Panem (...) A do tego, by uznać Bożą moc potrzeba ludzi prostych, pokornych jak Maryja”.

Kaznodzieja stwierdził, że we współczesnym świecie prawdziwym problemem jest nie tyle brak wiary, ile raczej to, w jakiego Boga wierzy człowiek. „Jaki obraz Boga nosimy my, wierzący w naszym sercu? – pytał ks. Roman Sadowski i prosił – Maryjo zwracamy się do Ciebie pomóż nam odnowić oblicze Boga”.

„Przed wielu laty, w 1983 roku w czasie I Ogólnopolskiego Kongresu Odnowy w Duchu Świętym tu na Jasnej Górze, 15 października, złożyliśmy Akt Oddania się Tobie Maryjo, abyś była z nami i nami się opiekowała. Napisaliśmy wówczas: ‘Twojej macierzyńskiej trosce Maryjo, powierzamy każde serce, które doznając Bożej Miłości wykrzyknęło z uwielbieniem: ‘Jezus jest Panem!’ - przypomniał bp Bronisław Dembowski - Oddajemy Ci wszystkie nasze grupy, które narodziły się pod szczególnym tchnieniem Ducha Świętego, które gromadzą się, by wielbić imię Pana i słuchać Jego słowa”.

o. Stanisław Tomoń
www.jasnagora.com

powrót