TvOdnowa

Galeria

Czytania

Statystyki

Osób OnLine
2

Odwiedziło nas
1 208 982

AKCJA BILLBOARD - "POTRZEBUJĘ CIĘ... JEZUS"

27 lutego 2013
Jesienią 2012 r. w Ostrołęce, na jednej z ulic, w ramach ogólnopolskiej akcji antyreligijnej, pojawił się billboard o tematyce ateistycznej. Można było odnieść wrażenie, że pomysłodawcy akcji mają na celu zniechęcanie przechodniów do jakiegokolwiek dbania o życie duchowe. W związku z tym, poczuliśmy się wezwani do zorganizowania kontrakcji o charakterze typowo religijnym. Doszliśmy do wniosku, że skoro ktoś reklamuje nie – religijność jako receptę na szczęśliwe życie, to dlaczego my nie moglibyśmy zareklamować naszej recepty, jaką jest doświadczenie spotkania z żywym Jezusem Chrystusem. Stąd pomysł tej kampanii!

Poprosiliśmy uczestników Ostrołęckich Spotkań Charyzmatycznych o finansowe wsparcie tej inicjatywy. Nasza prośba spotkała się z dużym odzewem i zrozumieniem. Od 1 marca 2013 r. na 10 bilboardach i na kilkudziesięciu plakatach w Ostrołęce pojawi się, może w trochę  zaskakującej formie,  Boże przesłanie związane z życiem każdego z nas. W naszej akcji przypominamy o wielkim Jezusowym pragnieniu skierowanym do  człowieka: „Potrzebuję Cię…”.

Poprzez tę akcję chcemy przypomnieć, że Pan Bóg jest przepełniony pragnieniem komunii, zjednoczenia z każdym człowiekiem, a to pragnienie może być wypełnione poprzez naszą odpowiedź na Jego miłość.
  
My, organizatorzy, chcemy, aby imię „Jezus” znalazło się także na naszych ulicach. Staramy się wypełniać naszą chrześcijańską misję ewangelizacyjną, którą wyraża jedna z przepięknych pieśni religijnych; „Chcę roznosić Twój chleb Panie, aby życie mnożyło się…”.

Jezus przemienia nasze życie i tego samego życzymy wszystkim mieszkańcom Ostrołęki.


W imieniu organizatorów akcji
Norbert Dawidczyk  

powrót