TvOdnowa

Galeria

Czytania

Statystyki

Osób OnLine
12

Odwiedziło nas
1 234 278

Pielgrzymka wspólnotowa do Świętej Wody, Sokółki i Różanegostoku - 15.06.2013

18 czerwca 2013
Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z naszego pielgrzymiego szlaku po sanktuariach Podlasia napisanej przez Monikę, jedną z uczestniczek:

W ubiegłą sobotę, 15 czerwca 2013 roku, wybraliśmy się na wspólnotową pielgrzymkę do Sokółki. Na szlaku pielgrzymki znalazły się także Święta Woda i Różanystok. Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 6.30 zbiórką na parkingu przy parafii Zbawiciela Świata. Zapakowaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę.

Pierwsze Sanktuarium, do którego pielgrzymowaliśmy to Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Ksiądz Czarek (opiekun naszej wspólnoty) odprawił tam Eucharystię, a my złożyliśmy swoje boleści w postaci kamieni, które ułożyliśmy przy ołtarzu wierząc, że nasze ofiarowane boleści zostaną uzdrowione. Po Eucharystii był czas na zwiedzanie i tak zobaczyliśmy:
- Grotę Matki Bożej i „ Kościół XXI wieku”
- Górę Krzyży, na której mamy pamiątkowe wspólnotowe zdjęcie.
Wokół Góry Krzyży rozmieszczone są kapliczki, a także rondo Św. Krzysztofa.

Drugim miejscem, do którego pielgrzymowaliśmy była Sokółka, a dokładnie Kościół Św. Antoniego Padewskiego, w którym zatrzymaliśmy się na Adorację.

Ostatnim trzecim miejscem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Maryjne w Różanymstoku. Podczas zwiedzania tego miejsca, wysłuchaliśmy jego historii i po krótkim spacerze alejkami przy Sanktuarium, nasza pielgrzymka zbliżała się już do końca.

Pielgrzymce tej, oprócz miłej, serdecznej atmosfery, towarzyszyła również piękna podlaska przyroda i dobra pogoda, nie tylko Pogoda Ducha.

powrót