TvOdnowa

Galeria

Czytania

Statystyki

Osób OnLine
5

Odwiedziło nas
1 138 236

JUBILEUSZOWE XV OSCH już za nami...

29 stycznia 2018
      W dniach 26-28.01.2018r. na hali im. Arkadiusza Gołasia odbyło się XV Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne (OSCh). To największe wydarzenie religijne w północno-wschodniej Polsce. Wzięło w nim udział kilka tysięcy osób.
      Pierwszego dnia spotkań towarzyszyło nam hasło: „Przebaczenie drogą do uzdrowienia”. Wydarzenie rozpoczęło się od powitania gości i uczestników spotkania oraz zawiązania wspólnoty, które poprowadziła Ewa Zych. Następnie wsłuchiwaliśmy się w konferencje wygłoszone przez ks. Piotra Spyrę, o. Jacka Olczyka SJ i ks. prof.Romualda Jaworskiego. Dowiedzieliśmy się czym jest przebaczenie i jak jest ono ważne dla skrzywdzonego i krzywdziciela, a także jak wyjść naprzeciw łasce przebaczenia. Nauczyliśmy się też przyglądania relacjom z innymi. Zwieńczeniem była modlitwa o przebaczenie i uzdrowienie relacji poprowadzona przez ks. Andrzeja Grefkowicza. Dzień zakończył się Mszą św., której przewodniczył bp. Stanisław Stefanek. Podczas piątkowego spotkania modlitwę śpiewem inicjowała diakonia z Zambrowa.
      W sobotę przywitał zgromadzonych i poprowadził zawiązanie wspólnoty Norbert Dawidczyk. Drugiego dnia XV OSCh przyglądaliśmy się drodze naszego powołania. Christof Hemberger (wiceprzewodniczący ICCRS-Międzynarodowych Służb Odnowy) wygłosił konferencję: „Do czego i dlaczego Bóg mnie powołuje” i poprowadził modlitwę o radość w powołaniu i jego akceptację. Zrozumieć jego słowa pomagała nam Edyta Tombarkiewicz. Ks. Wojsław Czupryński mówił nam o tym jak czerpać radość z drogi swojego powołania. Ważnym elementem dnia było świętowanie jubileuszu XV-lecia OSCh poprowadzone przez Lenę Parda oraz koncert uwielbienia w wykonaniu zespołu New Life'm. Były konkursy, zabawy, cukierkowy  tort oraz tańce i śpiew. Zwieńczeniem całego dnia była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.
      Głównym tematem trzeciego i ostatniego dnia XV Ostrołęckiego Spotkania Charyzmatycznego było: „Życie łaską Bożą”. Uczestników spotkania powitała i zawiązanie wspólnoty poprowadziła Maria Teresa Puławska – liderka naszej wspólnoty. O tym jak rozpoznać Boży Głos w swoim życiu mówił Christof Hemberger oraz poprowadził modlitwę o otwarcie ten Głos. Asia i Norbert Dawidczykowie przeprowadzili warsztaty o sposobach na wsłuchiwanie się w Boży Głos, a Artur Skowron wyjaśnił nam jak współpracować z łaską. W błogosławiony czas osobistego spotkania z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie wprowadził nas ks. Czarek Czarkowski. Mszy św. na zakończenie spotkania przewodniczył bp. Tadeusz Bronakowski, a modlitwę śpiewem prowadził zespół New Life'm.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej: piątek  sobota  niedziela
powrót